Zaproszenie

Szanowni Państwo,

Z wielką przyjemnością zapraszam do udziału w X Konferencji Szkoleniowej Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, która odbędzie się w dniach 9-12 maja 2018 r. w Hotelu Gołębiewski w Wiśle.

Jest to nasze jubileuszowe spotkanie, które chcemy by zapadło na długo w Państwa życzliwej pamięci. W 2007 roku pierwsza edycja Konferencji Szkoleniowej okazała się ogromnym sukcesem naszego Towarzystwa, które obchodziło wówczas 25-lecie istnienia. Popularna „Wisła” od tego czasu gościła setki polskich alergologów i lekarzy innych specjalności zainteresowanych chorobami alergicznymi. Stała się miejscem intelektualnej przygody, oczekiwanym momentem dla wielu osób, którzy tylko w tym miejscu mogli się spotkać i podyskutować o alergologii, ale nie tylko.

Te 10 edycji Konferencji Szkoleniowej było możliwe dzięki Państwu. Dla wszystkich organizatorów Państwa oczekiwania naukowe i organizacyjne stoją zawsze na pierwszym miejscu. Ta Konferencja jest dynamiczna – dowodem na to jest nasze ostatnie spotkanie, gdzie wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przedstawiliśmy „Wisłę” w nowej odsłonie. To nowe otwarcie wzbudziło ogromne zainteresowanie – nic tak nie cieszy bowiem organizatorów jak wysoka frekwencja, ale i dyskusje o diagnozie i terapii chorób alergicznych, które z Sali obrad przechodzą w kuluary. A tak właśnie działo się na naszym majowym spotkaniu.

„Alergia – wiem, znam, rozumiem” – to intrygujące hasło zostało wybrane w konkursie na motto X Konferencji Szkoleniowej PTA. Jest to doskonałe podsumowanie tego co przez 10 edycji Konferencji jest celem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego – by poprzez zdobytą wiedzę rozpoznać chorobę alergiczną, a później wprowadzić właściwą terapię opartą na sprawdzonych naukowo standardach postępowania. Wiemy doskonale ile trudu i intuicji wymaga codzienna praca alergologa. Ten kto wie, zna i rozumie mechanizmy alergologii posiadł niezwykle potrzebną aktualnie sztukę działania. Trwa przecież swoista moda na alergologię w prasie, telewizji czy intrenecie, moda także na diagnostykę i terapię opartą na błędnych, alternatywnych metodach postępowania. Aby praktykować alergologię trzeba znać standardy diagnostyki i postępowania zgodnie z medycyną opartą na faktach.

Już teraz mogę zapewnić, że program naukowy Konferencji będzie jeszcze ciekawszy – przewidujemy jeszcze więcej „interaktywności”, która tak bardzo się Państwu podoba. Zaprosimy jeszcze większe autorytety z najbardziej kontrowersyjnymi i aktualnymi problemami współczesnej alergologii. I jeszcze bardziej skupimy się na praktycznej stronie pracy lekarza – począwszy od rozwiązań systemowych po współpracę z innymi specjalizacjami. Jestem przekonany, że kogo zachwyciła Konferencja w 2017 roku, to w 2018 roku będzie jeszcze bardziej usatysfakcjonowany.

Dlatego po raz kolejny zapraszamy do udziału w najważniejszym corocznym spotkaniu polskiej alergologii. Tych, którzy są z nami w Wiśle od 10 lat nie muszę przekonywać, ale proszę by zareklamowali naszą Konferencję wśród lekarzy, którzy tylko słyszeli o niej – tu po prostu trzeba być. Sięgajmy głębiej by wiedzieć, znać, rozumieć alergologię.


Prof. Zbigniew Bartuzi
Prezydent
Polskiego Towarzystwa Alergologicznego